Vil du bli vår nye Europarådgiver?

Vi søker ny Europarådgiver (midlertidig)

Innovasjon og verdiskaping – Energi og mobilitet – Strategi og koblingsfunksjon

Ønsker du å bidra til innovasjon og verdiskaping i Trøndelag fra Brussel? Trives du med å sette deg inn i medlemmenes strategier, behov og å koble disse med eksterne miljø og muligheter?

Trøndelags Europakontor har ledig toårig heltidsstilling som europarådgiver. Her vil du jobbe fra «hjertet i Europa», Brussel, på vegne av våre 14 trønderske medlemmer fra akademia, næringsliv og offentlig sektor. Vår visjon er å koble Trøndelag og Europa.

Som Europarådgiver spiller du en nøkkelrolle i foreningens daglige virksomhet og utvikling. Du vil jobbe tett med medlemmene, eksterne samarbeidspartnere, europeiske nettverk og andre aktører. I rollen vil du ha varierte arbeidsoppgaver og stort rom for faglig utvikling, særskilt innenfor energi og mobilitet.

Stillingen rapporterer til daglig leder.

Søk her.

Arbeidsoppgaver

 • Holde deg og medlemmene oppdatert på EUs relevante politikkutvikling/strategiarbeid, særlig innenfor energi og mobilitet
 • Være en brobygger mellom våre medlemmer og mulige eksterne prosjektpartnere
 • Involvere og bistå medlemmer i medvirkningsarbeid
 • Legge til rette for gode møteplasser, arrangere konferanser, seminarer, webinarer
 • Bidra til å fremme våre medlemmers interesser og resultater til et europeisk publikum og å bringe kunnskap «hjem» fra Europa til Trøndelag
 • Kommunikasjonsarbeid og medlemskontakt – ha oversikt og innsikt i medlemmers satsingsområder
 • Nettverks- og relasjonsbygging
 • Enkelte administrative oppgaver for kontoret

Kvalifikasjoner

 • Krav om relevant høyere utdanning, fortrinnsvis på masternivå
 • Relevant arbeidserfaring er en fordel
 • Gode skriftlige og muntlige kommunikasjonsegenskaper på norsk og engelsk, ytterligere andre europeiske språk er en fordel
 • Det er en fordel med kjennskap til et eller flere områder:
  EU/EØS,
  Rammeprogram for forskning og innovasjon,
  Erfaring med arbeid opp mot EU-systemet og/eller europeiske nettverk
  Kommunikasjonsarbeid

Personlige egenskaper

En ideell kandidat er en lagspiller med gode samarbeidsevner som tar ansvar og initiativ. Du er løsningsorientert og evner å kombinere strategisk tenkning med konkretisering av fremdrift og handlingsplan. Du trives med å bygge relasjoner, er imøtekommende og er samfunnsengasjert. 

Vi tilbyr

Om arbeidsgiveren

Kontoret i Brussel vil bestå av daglig leder, to midlertidige europarådgivere og én trainee.

Arbeidssted er Avenue des Arts 6, 1210 Saint-Josse-ten-Noode. Noe reisevirksomhet må påregnes, hovedsakelig til Trøndelag. Formell arbeidsgiver er Trøndelag Fylkeskommune. Lønn fastsettes etter avtale og i tråd med fylkeskommunens lønnsrammer for rådgiverstillinger. Som ansatt vil du ha gode forsikrings- og pensjonsordninger. Fylkeskommunen lager offentlige søkerlister, du kan søke om unntak, men opplysninger om søkere kan i noen tilfeller bli offentliggjort selv om søker har bedt om unntak.

Trøndelags Europakontor er organisert som en forening.

Trøndelags Europakontor sin rolle er å være en europeisk kompetansepartner overfor våre medlemmer. Vi mobiliserer og kobler våre medlemmer inn i den europeiske kunnskapsbyggingen og innovasjonskraften som skapes gjennom EUs programmer. I tillegg søker vi å medvirke i politikkutforming fra EU i tråd med våre medlemmers ønsker. Vi er i aktiv dialog med våre medlemmer for å ha oversikt og innsikt i deres behov og prioriteringer inn mot EU og EØS.

Dagens medlemmer er Trøndelag fylkeskommune, Statsforvalteren i Trøndelag, Namdal regionråd, Innherred regionråd, Trondheim kommune, SINTEF, Nord Universitet, NIBIO Steinkjer, Ruralis, IE-Fakultetet ved NTNU, Falstadsenteret, SpareBank 1 SMN, Aneo og Trondheim Havn. 

Kontaktperson
Håvard Tangvik, daglig leder, +47 993 01 868. 

Kontaktinformasjon

Håvard Tangvik, Daglig leder, +47 99301868, [email protected]

Arbeidssted

Av. des Arts 6
1210 Saint-Josse-ten-Noode

Nøkkelinformasjon:

Arbeidsgiver: Trøndelag fylkeskommune

Referansenr.: 4678749922
Stillingsprosent: 100%
Midlertidig engasjement
Søknadsfrist: 13.08.2023

Arbeidsgiver
Trøndelags Europakontor i Brussel
Adresse
c/o Trøndelag fylkeskommune, Fylkets Hus, 7735 Steinkjer
Hjemmeside
https://mid-norway.no/

Trøndelags Europakontor ble etablert i 2001 og er organisert som en forening. Organisasjonens høyeste organ er årsmøtet. Årsmøtet velger styre for foreningen blant representanter for foreningens medlemmer. Trøndelags Europakontor er lokalisert sentralt i Brussel.

Stillingstittel: Europarådgiver
Antall stillinger: 1
Ansettelsesform: Engasjement
Prosent: 100 %
Heltid/deltid: Heltid
Sektor: Offentlig
Arbeidsdager: Ukedager
Arbeidstid: Dagtid

Meld deg på vårt nyhetsbrev

Spennende nyheter rett i innboksen